Mastercard`dan kripto paraya yönelik yeni patent başvurusu
Amerikan finans şirketi Mastercard kripto para dikeyinde yeni bir patent başvurusunda bulundu. Amerikan Patent ve Marka Ofisi’nin (USPTO) yayınladığı bilgilere göre yeni patent başvurusu ‘Bilgi İşlem Altyapısı’ başlığı altında gerçekleştirildi.

Kripto para birimleri kullanıcıları için geri ödeme hizmetleri arayan şirketin patent sahibi ise eski finans analistlerinden Vladimir Goloshcuk olarak gözüküyor.

Kimlikleri doğrulayıp kripto para adresleriyle eşleştiriyor
Başvuru detaylarında yer alan bilgilere göre Mastercard’ın planlanan altyapısı, kullanıcıların kimliklerini doğrulayıp bu bilgilerin seçtikleri kripto para adresleriyle eşleştirilmesini sağlıyor. Sistem farklı kripto para birimlerine ait cüzdanlar arasında bir köprü kurulması isteniyor. Buna göre sözleşmenin temel düzenlemesinde iki farklı cüzdan yer alıyor. Bunlardan ilki ile halka açık ve doğrulanmış alım satım işlemleri yapılması planlanıyor. Bu sayede kullanıcı herkese açık olan cüzdanı ile kripto para birimi ödemelerini dışarıdan paylaşımlı cüzdan servisleri ile gerçektirebilecek. Öte yandan iade durumunda geri ödemeler açık cüzdan üzerinden sağlanabilecek.

Geçtiğimiz yıllarda kripto para üzerine bir dizi patent başvurusunda bulunan Mastercard geçtiğimiz sonbaharda bir dizi özel API üzerinden Blockchain teknolojisine odaklanan projeler için başvurular yapmıştı.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent