Samsung`dan 187 Yeni Patent
Samsung'un ortaya çıkan 187 yeni patenti arasında "saat tipi taşınabilir veri terminali" gibi oldukça ilginç bir cihaz da var!

Samsung, teknoloji endüstrisinde yer alan en büyük Araştırma ve Geliştirme yatırımcılarından biri. Firma, her yıl pek çok farklı iş alanında binlerce patent başvurusu yapıyor ve görünene göre bu akım 2018'de de Samsung'un yüzlerce patent elde etmesi ile devam ediyor. Koreli devin patentleri sürekli olarak gün yüzüne çıkarken, Patently Mobile yeni bir grup patenti daha bulmuş durumda.

Samsung, aralarında taşınabilir bir hoparlör ve muhtemel bir akıllı saatin de bulunduğu 187 adet yeni patente kavuşmuş durumda. Ancak bu tasarım patentleri, temsili birkaç çizim dışında ürünler hakkında ayrıntılı bir bilgi vermiyor.

Taşınabilir hoparlör için var olan tasarım patenti oldukça sıradan gözükürken, yeni bir akıllı saate benzeyen patent ise kordonda iki tuşlu bir düzen gösteriyor. Samsung bu tasarımı, herhangi bir detay vermeden "Saat tipi taşınabilir veri terminali" olarak tanımlıyor.

Tabii ki bu noktada pek çok patentin oldukça karmaşık olduğunu ve sadece patent çizimlerine bakarak anlaşılamayacağını belirtmek gerekiyor. Çizimler ipucu sunsalar da, asıl patenti anlamak için patent başvurusunun ayrıntılı bir şekilde okunması gerekiyor ve bu yüzden de patent çizimlerini sadece göründükleri gibi düşünmemekte fayda var...

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent