2018`de 100 yeni teknik kolej açılacak
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Milli Eğitim Bakanlığımız ile protokol imzaladık. 300 OSB'ye 300 teknik kolej çalışması kapsamında 2018 yılında 100 adet teknik kolej kurmayı planlıyoruz" dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerinin sorularını cevapladı. Özlü, araştırma, geliştirme, tasarım, teknolojiye yaptıkları yatırım sonucunda patent ve marksa sayılarının arttığına dikkat çekerek, "Toplam patent sayımız 65 bine, marka sayımız 925 bine, toplam coğrafi işaret sayımız ise 303'e ulaşmıştır" dedi. 2017'de Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) içinde teknik kolejler kurmaya başladıklarını anlatan Özlü, "Milli Eğitim Bakanlığımız ile protokol imzaladık. 300 OSB'ye 300 teknik kolej çalışması kapsamında 2018 yılında 100 adet teknik kolej kurmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent