Adıyaman Üniversitesi İle Türk Patent Enstitüsü Arasında Protokol İmzalandı
Adıyaman Üniversitesi ile Türk Patent Enstitüsü arasında, Üniversitede Türk Patent Enstitüsü Bilgi ve Doküman Birimi açılmasını sağlamak ve işbirliğini geliştirmek amacıyla protokol imzalandı.
İmzalanan protokol kapsamında üniversitede faaliyet gösteren sanayici, araştırma, geliştirme çalışmaları yapan kişi, kurum ve kuruluşların sınai mülkiyet hakları konusunda bilgilendirilmesi, yönlendirilmesi, sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve doküman gereksinimlerinin karşılanması, ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşılmasınnı sağlanması, patent veri tabanlarında araştırma yapılması için uygun ortamın tesis edilmesi ve patent başvuru hizmeti verilmesi amaçlanıyor.
Adıyaman Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, üniversite sanayi işbirliği adına önemli adımlar attıklarını ifade ederek, protokolün hayırlı olmasını diledi. Teknoloji Transfer Ofisini açtıklarını, burada yapılacak çalışmalar için gerekli protokolleri imzaladıklarını belirten Prof. Dr. Gönüllü üniversite olarak yapılacak çalışmalara ve sanayicileri karşılamaya hazır olduklarını ifade etti. Teknoloji Transfer Ofisi’nin ve bu protokolün de hayırlı olması dileğinde bulunan Prof. Dr. Gönüllü sanayici ve bilim insanlarını bir arada çalışma çağrısında bulundu.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent