Almanların güneşini aldı
Almanların ‘güneş’ini aldı
Yerli sermaye ile kurulan OC3 AG, Almanya’nın en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan Solarion AG’yi patent haklarıyla beraber satın aldı.

Firma, güneş paneli hücreleri, Ar-Ge yatırımları ve üretimi konusunda Türkiye’yi dünya arenasına taşıyacak.
OC3 AG Kurucu Ortağı ve CEO’su Can Nuhoğlu, üretim ve patent hakları ile devir alınan Solarion AG’nin stratejik öneme sahip olduğunu söyledi. Nuhoğlu, “Şirketin üretim kapasitesi yıllık 30 MW’ın üzerinde. Dünyanın önde gelen teknoloji firmaları ve uzay enstitüleriyle ortak projeler geliştirmeye başladık” dedi.
OC3 AG’nin kurucu ortağı ve COO’su Nazım Yavuz ise, gerçekleştirdikleri Ar-Ge çalışmaları paralelinde, yüksek verimli monokristalin yarı esnek ve binalara tam entegre ileri teknoloji güneş panelleri ile önce Türkiye ve Avrupa’da sonra da dünya arenasında söz sahibi olmayı hedeflediklerini söyledi. 

Devir Patent Tescil Ofisi. 
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent