Amazon, Alışveriş Engelleme Patenti Aldı!
İnternetin dev ismi, alışveriş konusunda bildiğimiz her şeyi değiştirecek, çok ilginç bir patente imzasını attı!

Firmanın yeni patenti "fiziksel mağaza veya perakende satış noktasında çevrimiçi satın almayı kontrol etme" başlığını taşıyor. Patent, Amazon'un sahibi olduğu bir mağazada (Amazon Books ve yakında Whole Foods dahil olacak) Wi-Fi bağlantısı kullananların web gezintisinin izlenmesini ve rakip sitelerdeki gezintinin engellenmesini tarif ediyor.

Ancak burada bir ironi yatıyor. Müşterilerinin diğer mağazaları gösterişli sergilere dönüştürmelerini Amazon'un kendisi sağlamıştı. Firma, 2010'dan bu yana kendi sohbet uygulamalarında bir barkod tarama işlevi sunuyor. Hatta ürün tanıma özelliği yakın zamanda geliştirildi ve ürünü sadece kameraya göstermek yeterli hale geldi.

ZDNet'in de söylediği gibi engeli aşmak ve ürünleri karşılaştırmak için müşterinin Wi-Fi yerine mobil bağlantıya geçiş yapması yeterli olabilir. Ve tabi ki bir patentin varlığı, onun kullanılacağı anlamına gelmeyebiliyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent