Apple`dan Gizemlerle Dolu, İlginç Bir Patent

Ortaya çıkan ilginç patent, "Apple gerçekten bunu yapabilir mi?" dedirtecek kadar şaşırtıcı...

Apple geçmişte de tuhaf şeylerin patentini almıştı, katlanabilir telefon, her tarafı ekran olan telefon ve torba... Ancak markanın en son uygulaması bu fikirleri bile utanç içinde bırakacak cinsten. Hazır mısınız? Apple bir e-sigara tasarımının patentini aldı.

Temmuz'da doldurulan patent dün halka açıklandı. İlk defa Digital Trends tarafından fark edilen patent, bir çeşit "e-sigara/buharlaştırıcı"yı tarif ediyor. Patent hem Apple'ın ismini hem de şirketin mühendislik ve kıdemli yöneticisi Tetsuya Ishikawa'nın ismini taşıyor. Ishikawa'nın ısı yaratma teknolojileri ile geçmişi var, bu yüzden -henüz bilinmeyen maddeleri- buharlaştıran teknolojisi az da olsa alakalı.

Patent belgeleri, buharlaşan malzemenin yavaş yavaş sıkıştırılması için ısıtılmış bir plak kullanan bir hazneyi tarif ediyor. Bu, günümüzde birçok popüler e-sigaranın buharlaştırma ile ilgili sorununu çözebilir.

Patentin içinde cihazın ne tür maddeleri buharlaştıracağı hakkında bir bilgi yok. Bu yüzden tahminler havada uçuşmaya başladı. Kimine göre oldukça masum olan patent büyük ihtimalle ilaç buharlaştırmak için kullanacak, kimine göre ise tütün buharlaştırmak için ideal bir cihaz.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent