Apple, saydam AR cihazı peşinde
Apple'ın aldığı yeni patent, saydam elektronik cihaz fikrini artırılmış gerçeklik ile birleştiriyor!

Apple'ın kullanım hakkını yeni aldığı bir patent, etrafınızdaki nesnelerin üzerinde çeşitli görüntüler gösterebilen (bir başka deyişle artırılmış gerçeklik sunan), saydam bir ekranın hayalini kuruyor.

ABD Patent Ofisi'nin Apple'a Salı günü verdiği "Saydam elektronik cihaz" patenti, üzerinde saydam bir pencere bulunan dokunmatik bir cihazın tarifini yapıyor. Patent belgelerinde cihazı müzedeki çalışmalara doğrultan bir müze ziyaretçisi örnek veriliyor. Sistem, tarihi alanlar, doğal bölgeler gibi yerlerde de çalışabiliyor.

Artırılmış gerçekliğin yeni bir teknoloji olmadığını söylemekte fayda var. Örneğin Lumia telefonlardaki City Lens uygulaması, gerçek dünyadaki nesnelerin üzerinde çeşitli bilgiler görüntüleyebiliyor. Ancak bu teknoloji üzerine kurulu bir cihaz, iPhone'un geleceği hakkında ipucu veriyor olabilir.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent