Apple Katlanabilir iPhone Projesi İçin Patent Aldı
Apple’ın aldığı patentlere bir yenisi daha eklendi. Firmanın bugüne kadar aldığı bir çok patent ile rakiplerine karşı her alanda öne geçmeye çalıştığı biliniyor. Son alınan patent ise teknolojiseverlerin hayallerini süsleyen katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili.

7 Eylül’de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtan Apple çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bugüne kadar bir çok patent konusunda özellikle Samsung’la yaşadığı süreçle gündeme gelen Apple’ın yeni patenti de rakiplerine göz dağı verir nitelikte.

LG ve Samsung’un da daha önce katlanabilir cihazlar üzerinde çalışmalarına başladığını biliyoruz. Hatta Samsung esnek ekran teknolojilerinin tanıtımında bu konu ile ilgili video da yayınlamıştı.

Cihazların tasarımı konusunda iPhone 6 ile başlattığı akımı sürdüren Apple ise bu konuda çok eleştirildi. Her ne kadar donanım anlamında bir çok yenilik içerse de yeni iPhone’ların tasarımı bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Radikal değişikliklerin gelecek yıl tanıtılacak olan iPhone’da karşımıza çıkacağı belirtilse de firma geleceğin cihazları için şimdiden çalışmalara başladı.

Esnek ekranlar konusunda teknolojinin ilerlemiş olması patenti alınan cihazın karşımıza çıkması için aslında çok fazla beklemeyeceğimizi gösteriyor. Cihazın donanımını da bu esnek yapıya entegre etmeyi başarabilen firmaların cihazlarını tanıtması oldukça muhtemel.

Katlanabilir yapıdaki cihazın görüldüğü patentle birlikte Apple’ın gelecek yıllarda özellikle Plus modelinde bu tasarımı kullanarak iPad ve iPhone’u bir araya getireceği dedikoduları şimdiden başladı bile.

Yeni teknolojilerin kullanımı konusunda rakiplerine göre biraz daha sağlam adımlar atmayı tercih eden firmanın bu yapıdaki bir cihazı ne zaman karşımıza çıkaracağı merak konusu.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #patent #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent