Appledan Şarj Olayını Değiştirecek Patent
Apple’dan Şarj Olayını Değiştirecek Patent: Universal Manyetik Adaptör

Gerek yaptıkları gerekse yapmak için planladıkları adına aldığı patentlerle her daim teknoloji severleri şaşırtan Apple’dan şarj noktasında da değişimi beraberinde getirecek bir patent gün yüzüne çıkmış durumda. “Universal Manyetik Adaptör” olarak adlandırılan MagSafe ile tek tip bağlantı noktası elde edilebiliyor ve her cihaz için farklı şarj girişleri veya şarj kabloları ile uğraşma devri kapanıyor.
Tek bir bağlantı noktası şarj adaptörü olarak da nitelendirebileceğimiz bu patent ile Apple’In gelecek nesil cihazları için büyük ipucu veriyor olabilir. Apple’ın Universal Manyetik Adaptör ile en büyük hedefinin farklı adaptörler ve kablo karmaşasını ortadan kaldırmak olduğu açık.
Bunun iPhone’larda, Mac’lerde, iPad’lerde hatta ve hatta Apple Watch’larda özetle tüm Apple cihazlarda uygulandığını düşünebiliriz. Bu şekilde tek bir şarj adaptörü ve kablosu ile hiçbir sorun yaşamadan şarj etmek mümkün olacak diyebiliriz.
Apple’ın bu tip patentlerinin kesinlikle görüleceğini düşünmek mümkün değil. Apple gibi teknoloji şirketleri sık sık aldıkları patentlerle gündeme gelebiliyorlar ve bunların pek çoğu sadece fikir patenti olarak bir köşede durabiliyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent