BMW i5 modelini tüm açılardan gösteren patent görselleri sızdı
BMW‘nin yeni nesil ürün yelpazesinde yer alacak olan i5‘in resmi çizimleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan tasarımda markanın i serisinde yer verilen tasarım dili ile birlikte diğer BMW modelleriyle benzerlik gösterdiği görülüyor.

Elektrikli ve Hybrid modellere ağırlık veren önemli üreticilerden biri olan BMW, Paris Otomobil Fuarı kapsamında tanıttığı X2 modelinin arından şimdi de i ailesine yeni bir üye getirmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz süreçte üzerinde sürekli iddialar ve öngörülerde bulunan markanın yeni i serisi modelinin patent kapsamında proje çizimleri ortaya çıktı.

Tesla Model X’in en sıkı rakibi olması beklenen yeni BMW i5’in artık resmi olarak tasarım hatlarına şahit oluyoruz. Sızan tasarımlarda BMW i5’te tıpkı küçük kardeşi BMW i3’te yer verilen “suicide door” kapı tasarımı ilk bakışta kendini belli ediyor. BMW i ailesinin tasarım hatlarını fazlasıyla yansıtan BMW i5’in arka kısmı ise SUV ailesinin en büyüğü BMW X6 ile benzerlik gösteriyor. Ortaya çıkan görsellerdeki tasarımlar ışığında BMW i5’in tavanının tamamen panoramik olacağını da söyleyebiliriz. Tasarım aşamasından üretim sürecine geçilmesi ile birlikte BMW i5’in 2021’de yollarda olması bekleniyor. Eğer söylentiler doğru ise bu da yeni BMW i5’i önümüzdeki 2 sene içerisinde düzenlenecek olan fuarlardan birinde göreceğimiz anlamına geliyor. BMW ayrıca i ailesine i20 modelini de ekleyeceği konuşuluyor. BMW i20’in 136 ile 247 beygir aralığında güç üreten motora sahip olacağı ve dört tekerlekten çekiş sunacağı gelen iddialar arasında.

Devir Patent Tescil Ofisi . 
#patenthaber #markatescili #patenttescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent