Cenevre'de Türk Kültürü Sergisi,
Dünya Fikri Mülkiyet hakları örgütü (WİPO) salonlarında Türkiye etkinliği düzenlendi. Etkiliğe WİPO Direktörü Francis Every, Dünya Ticaret Örgütü Daimi Temsilcisi Büyükelçi Haluk Ilıcak ve Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan katılarak konuşma yaptı. WİPO Direktörü Francis Every konuşmasında katılımcılara teşekkür etti. Ilıcak ise etkinlik hakkında davetlilere bilgi verdi. Türkiye Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan da konuşmasında böyle bir etkinliğin yurt dışında yapılmasının ülkeye büyük kazançlar sağlayacağını ifade etti. Toplantıdan sonra hep birlikte sergi gezilirken davetlilere de Türk mutfağından bazı meze örnekleri sunuldu.

Sergide Tarımsal ticari ürünler, Antep fıstığı, Antep baklavası, Aydın inciri, Gemlik zeytini, Giresun fındığı, Malatya kayısısı, Mersin cezeryesi ve Safranbolu lokumu, el işlerinde ise Trabzon el işleri ve Hereke halısı, Türk kitapları ile Türk kahvesi sergiyi gezenlere sunuldu.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #devirpatent #wipo
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent