Çok Ortaklı ve Çok Şubeli Kuruluşlar İçin Marka Tescili
Bilinirlik günümüzde bir pazarda tutunabilmenin esas koşulunu sağlamaktadır. Özellikle pek çok rakibin olduğu bir pazarda etkin olmaya çalışıyorsanız ilk yağmanız gereken sağlam bir ürün profili yaratmak, rakiplerle yarışacak güçte kaliteli hizmet sunmak ve elbette bunları bir marka adı ve tasarımıyla taçlandırmaktır. Marka ismi akılda kalıcı ve kısa olmalıdır. Aynı zamanda göze hitap eden bir yön de barındırmalıdır ki, insanlar markanıza dair ibareleri bilinçaltlarında tutabilmelidir.
Bir marka adı altında birden çok alanda etkin olmak isterseniz bu ortak marka tescili gerektirmektedir. Genel bir isim altında farklı pazarlarda kendinize yer bulmanıza olanak sağlayan bu tescil biçimi hem çok ortaklı hem de ortak ad altında çok hizmetli kurumların kendilerini geliştirmeleri ve yayılmaları için elzemdir. Hakların aynı isim altında toplanmasını sağlayan bu marka tescil biçimi aynı zamanda sorunların tek elden çözülmesini de tescil altına almış olmaktadır.
Ürünleriniz çok şubeli noktalardan çıkıyorsa ve farklı üretim bantları söz konusuysa kaliteyi koruduğunuzu nasıl ispat edersiniz? Bu sorunun cevabı garanti markası tescilinde yatmaktadır. Farklı bantlardan çıkan ürünlerinizin her birinin kusursuz olduğunu vurgulamak, aynı hammaddelerin aynı biçim verici makinelerden geçtiğini ve aynı koşulları sağladığını tüketiciye garanti etmek için markanın yanına “®” ibaresi eklenmesini koşullayan bu marka tescili, bütün üretim bantlarınızın ve şubelerinizin incelenerek eşdeğerlik taşıdığının onaylanması sonucunda verilmektedir. Bu garanti ibaresi özellikle yurtdışına mal satışı yapan firmalar için önemlidir. Ticaret standartlarının kesin olarak korunduğunun göstergesidir.
Ticarete yönelik yapılanmalarda garanti marka tescili önemli olduğu kadar ticaret markası tescilini almak da önemlidir. Böylelikle aynı marka adı altındaki işletmelerin imalat ya da ticaret ürünleri diğerinden ayrılmış olmakta, böylece kalite kontrolü daha kolay hale gelmektedir.
Bu tescil biçimlerinden hangisi çok ortaklı ya da çok şubeli işletmenize uygun olursa olsun, bu noktada esas olan başka markalarla benzer olmamak ve ürünlerinizin temel dizaynlarının orijinal olduğundan emin olmaktır. Böylelikle malların pazarda yapılabilecek olan kopya ürünlerle arasında ortaya çıkan farklar bariz olacaktır. Marka tescilini elinizde bulundurduğunuzdan bu tür durumlarla başa çıkmanız ve hakkınızı korurken şirketinizin varlığını sürdürmesini sağlamanız da aynı derecede kolaylaşacaktır. 
Devir Patent ile uzman bir bakış açısı ve marka tesciline profesyonel bir yaklaşımla, kendi değerlerinizi korumak ve geliştirmek için siz ne bekliyorsunuz? Hedeflerinize ulaşmak için atmanız gereken adımları birlikte tek tek planlayabileceğiniz uzman kadro ve almak isteyebileceğiniz her bilgiye erişebileceğiniz eğitimleriyle Devir Patent her daim yanınızda durarak sizi zirveye taşıyacak merdivenin sağlamlığını garanti ediyor.
Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent