Dubai ve BAE de Marka tescili
Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubaide Marka Tescili 

BAE Madrid Protokolüne akit ülke olmadığından buraya ihraç ve satışı yapılan ürünlerin markalarının burada muhakkak tescil edilmesi gerekir. Aksi halde ürünüzünü buraya pazarladıktan sonra markanızın ve hatta ambalajlarınızın taklit edilmesi kaçınılmaz bir durumdur.
Marka ve patentlerin korunması konusunda BAE’de ilgili kanunların yaptırımcı özelliklerinin olmasına rağmen bu gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.
Ticaret ve markanızı güven altına almak ve olası bir ihlal halinde kolayca hakkınızı kanuni yollardan aramak için marka ve diğer ticari isimlerinizin burada BAE’nde tescil edilmesi iktiza eder.
Temmuz 2002 yılında çıkarılan BAE Fikir Eserleri Kanunu, yazarlara kayda değer bir koruma sağlamaktadır, kanun ayrıca bilgisayar programları, software, database ve diğer digital çalışmaları da kapsamaktadır.
Korsana karşı mücadelede BAE başarılı bir ülkedir. Son verilere göre Ortadoğu’da korsan software konusunda en ciddi önlem alan ülkedir BAE.

Devir Patent Tescil Ofisi olarak markanızın yurtdışında da yanınızdayız.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent