Ford'dan yeni bir patent.
Ancak düşündüğünüz gibi yeni bir motor veya şanzıman değil.

Amerikan otomobil üreticisi Ford, aldığı yeni bir patent ile araçlarının daha havalı görünmesini sağlayacak. Nasıl mı? Gövde üstünde parlayan logolar oluşturarak.

Ford, nem ve yağıştan yararlanarak gövde üzerinde grafikler oluşturmanın bir yolunu bulmuşa benziyor. Bu sayede Mustang'iniz karlar eriyince kaputun üstündeki aygır logosuyla çok daha havalı görünecek.

Ford, göz alıcı bu sistemin çalışması için altında ısıtma elemanına sahip veya sıcak bir yüzeye yakın bir panelden yararlanacak - patent başvurusunda kullanılan eleman motor. Nem ve sıcaklık sensörleri, sıcak havayı daha soğuk bir yüzeye yönlendirerek önceden ayarlanmış görüntünün oluşturulmasını sağlayacak.

Ford, şekillerin daha kalın olması adına termokromik boya kullanmayı değerlendiriyor. Gövdenin ısınması veya soğuması durumunda özel karışım sayesinde gövde rengi değiştirilerek istenen şeklin daha belirgin olmasını sağlayabilir.

Isıtma elemanlarını kaputun tamamına yayarak araca yarış tipi şeritler eklenebilmesi de bu ihtimaller dahilinde. Kalabalık yollarda fazlasıyla dikkat çekeceğine eminiz.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent