Ford'un Yeni Patenti Sayesinde Araç Tekerleri Unicyle Olarak Kullanılabilecek.
Otomotiv sektöründe bulunan dev firmalardan birisi olan Ford, ürettiği araçların bir kademe ileride olması için sıkı bir şekilde çalışan firmalar arasında yer alıyor. Ford'un yeni aldığı patente bakılırsa araçlarının önde olmasını isteyen firma, bu amacına neredeyse tüm ülkelerde yaşanan trafik sorununu çözerek ulaşmayı planlıyor.
Ford'un yeni aldığı patent, Patent Yogi adlı haber sitesi tarafından sızdırılarak paylaşıldı. Bu patent Ford tarafından üretilen araçların bir tekerinin ayrılmasını ve bu tekerin unicycle'a (tek tekerlekli araç) dönüşmesini kapsıyor. 15 Aralık tarihinde patenti alınmış olan bu yeni sistemin trafik sorunu yaşanan günlerde kullanılabileceği düşünülmüş. Bu gibi zamanlarda kullanılan unicycle, araç sahibine motosikletin rahatlığını sunuyor ve onu gitmek istediği yere kolaylıkla yetiştirebiliyor.

Unycicle'ın araçtan ayrılmasının ardından unycicle'da kullanılan tek tekerin boşluğu, aracın çalınmasını önleyen ve aynı zamanda unicycle'ı araçtan çıkartabilmeniz için aracı kaldıran bir sistem ile dolduruluyor. Bu ilginç ve yeni teknolojinin, aracından motor çıkması nedeniyle Batman'den örnek alınarak üretilmiş olduğu düşünülüyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent