Google, Drone ile Hayat Kurtaracak!
Drone teknolojisi gün geçtikçe farklı firmaların çalışmalarıyla gelişmeye, hizmet kapsamını genişletmeye devam ediyor.
İnsansız hava aracı teknolojisi sektörü kapsamında çalışmalarda bulunan bir diğer firma Google’da geleceğin teknolojisine yönelik önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.
Son dönemdeki ek donanımlarla, bir yerden bir yere mal taşıma, yani sevkiyat çözümünü kullanıcılar sunan Drone konusunda Google harekete geçiyor.
Firma, ihtiyacı olan yerlere, yiyecek, eşya vb. kurtarma malzemeleri sağlayan drone çözümlerinin patentini alma yoluna gidiyor.
Gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelere yönelik olacak hizmet çerçevesinde Google Droneları, ihtiyaç sahiplerine ürünleri ulaştıracak.
Bir nevi “insansız kurtarma hizmeti” olarak işlev görecek çözüm, kurulan yardım ağı ile ihtiyaç sahiplerinden bildirimleri alacak. Bildirim aldıktan sonra ise, önceden hazırlanmış ihtiyaç malzemeleri kullanıcılara ulaştırılmaya çalışılacak.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent