Her Şey, Daha İnce Bir iPhone 8 İçin!
Yeni ortaya çıkan bir patente göre Apple'ın yapacağı bu değişiklik, daha ince bir iPhone 8'in önünü açabilir!

Önümüzdeki senenin iPhone'unun biraz daha ince olabileceği, yeni ortaya çıkan bir patent sayesinde anlaşıldı. Patent gün yüzüne yeni çıkmış olsa da, Kasım 2014'te oluşturulduğundan aslında pek yeni değil ancak iPhone, MacBook veya iPad'de kullanılabilecek "mekanik olarak işleyen akustik sistem" üzerinde yoğunlaşıyor.

Patent, özetle elektronik bir cihazın yüzeyinin "akustik sistemin bir parçası olarak kullanılmasından" bahsediyor. Sesi üretecek olan panel, birkaç alt-panele ayrılıyor. Her alt panel içerisinde alt-paneli titreştirecek bir veya daha fazla mekanizma bulunuyor. Alt-panele bağlı olan bu mekanizmalar, sinyali sese dönüştürüyor.

Bu teknoloji, çok fazla yer kaplayan mikro hoparlörlere olan ihtiyacı ortadan kaldırarak yüksek kalitede ses oluşturmaya yarayabilir. Benzer bir teknoloji iPad Pro 12,9-inç'te kullanılsa da bu model, "kendi kendini dengeleyen" dört mikro hoparlöre de sahip.

Patent biraz eski olduğundan Apple, bu teknolojiyi gelecekteki cihazlarında kullanmayabilir. Bizim umudumuz Apple'ın iPhone'un içerisinde açacağı boş alanı, telefonu inceltmekte değil, pil kapasitesini geliştirmekte kullanması.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent