Honda'dan 11-ileri üç kavramalı şanzıman!
Japon üretici patentini aldığı şanzıman ile 10-ileri ve çift kavramalı şanzımanları geride bırakacak
Eğer 9-ileri otomatik şanzımanların gereğinden fazla vitese sahip olduğunu düşünüyorsanız üzülmeye hazırlanın, çünkü Honda yeni 11-ileri şanzımanının patentini aldı. Japon üreticinin yeni şanzımanındaki tek özelliği 10-ileri şanzımanlardan bir adet fazla vitese sahip olması değil, üç kavramaya sahip olan söz konusu şanzıman adeta otomobil tutkunlarının ezberini bozmak üzere geliştirilmiş.

Söz konusu şanzımanın patentinde üçüncü kavramanın çift kavramalı şanzımanlarda gerçekleşen tork düşüşünü azaltmaya yardımcı olacağı vurgulanırken, teorik olarak bakıldığında ise bu üçüncü kavrama daha hızlı vites geçişleri anlamına geliyor. 11 vites ise, sizlerin de tahmin edebileceği gibi, daha düşük yakıt tüketimine olanak sağlıyor. Honda’nın patentini aldığı bu yeni şanzımanı kullanıp kullanmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor, ancak şanzımanın kullanılması durumunda markanın şu anda en küçük modeli olan Jazz’dan, büyük Pilot modeline kadar tüm modellerde kullanılabileceği ve tüm modellerin yakıt tüketiminde daha iyi performans göstermesini sağlayabileceği konuşuluyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent