Htc firmasının başı patent ihlalleriyle dertte

Darbe Üstüne Darbe Yiyen HTC' İçin Zor Günler Kapıda

 Akıllı telefon piyasasında boy göstermek isteyen HTC, One A9 modeliyle teknoloji meraklıların gözdesi oldu. HTCOne A9 son aylarda yüksek satış rakamları ile yüz güldürdü.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, satış rakamlarını düzeltmek için son ürünü olan One A9 cihazına çok güveniyordu. Beklenen olduOne A9 son aylarda satış rakamlarıyla yüzleri güldürdü ve şirket içinde satış rakamlarında rakora koşuyordu.  HTC’de işler yolunda gidiyor derken kötü haber Almanya’dan geldi. Almaya’ da HTC’ye karşı patent hakları davası açıldı.

Almanya’da AcaciaResearchGroup, HTC firması patent ihlali yaptığı gerekçesiyle dava açıldı. Açılan davada satışların durdurulması istemi var. Hazır satışlar iyi giderken HTC cephesinde şok yaşandı. Şimdi Almanya’da hukuksal bir mağlubiyet söz konusu.

AcaciaResearchGroup,27 Kasım tarihinde açtığı davada HTC patent ihlali yaptığı iddia ediliyor. Davaya konu olan patentin ne olduğu şu an saklanıyor. Dava, HTC aleyhine sonuçlanırsa ya patent hakkını ödeyecek ya da telefon satışlarının yasaklanmasına neden olacak. Her iki ihtimalde firma için mali bir külfet getirecek. Firma patent haklarını öderse satışlara devam edecek.

Devir Patent Marka Tescil Ofisi...

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent