Htc firmasının başı patent ihlalleriyle dertte

Darbe Üstüne Darbe Yiyen HTC' İçin Zor Günler Kapıda

 Akıllı telefon piyasasında boy göstermek isteyen HTC, One A9 modeliyle teknoloji meraklıların gözdesi oldu. HTCOne A9 son aylarda yüksek satış rakamları ile yüz güldürdü.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, satış rakamlarını düzeltmek için son ürünü olan One A9 cihazına çok güveniyordu. Beklenen olduOne A9 son aylarda satış rakamlarıyla yüzleri güldürdü ve şirket içinde satış rakamlarında rakora koşuyordu.  HTC’de işler yolunda gidiyor derken kötü haber Almanya’dan geldi. Almaya’ da HTC’ye karşı patent hakları davası açıldı.

Almanya’da AcaciaResearchGroup, HTC firması patent ihlali yaptığı gerekçesiyle dava açıldı. Açılan davada satışların durdurulması istemi var. Hazır satışlar iyi giderken HTC cephesinde şok yaşandı. Şimdi Almanya’da hukuksal bir mağlubiyet söz konusu.

AcaciaResearchGroup,27 Kasım tarihinde açtığı davada HTC patent ihlali yaptığı iddia ediliyor. Davaya konu olan patentin ne olduğu şu an saklanıyor. Dava, HTC aleyhine sonuçlanırsa ya patent hakkını ödeyecek ya da telefon satışlarının yasaklanmasına neden olacak. Her iki ihtimalde firma için mali bir külfet getirecek. Firma patent haklarını öderse satışlara devam edecek.

Devir Patent Marka Tescil Ofisi...

Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, yerli patent başvurularında, 2020 yılının ilk yarısında 3 bin 172 sayısına ulaştıklarını belirterek, geçen yıla göre yüzde 16'lık bir artış olduğunu söyledi.Yıldız Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ve Betatech Medical Cihazlar Sanayi Mümessillik arasında, yüksek saflıkta kemik tamamlama tozu (kemik grefti) ve sistit solüsyon ile ilgili buluşların patent devri yoluyla sanayiye transfer edilmesi kapsamında online imza töreni gerçekleşti."120 uzman yardımcısı almak için ilana çıktık"Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, törende yaptığı konuşmada, TÜRKPATENT olarak geçen hafta 120 uzman yardımcısı almak için ilana çıktıklarını hatırlatarak, alımla birlikte mevcut 220 civarındaki uzman sayılarını yüzde 50'den fazla artıracaklarını söyledi."Yılın ilk yarısında 3 bin 172 sayısına ulaştık"TÜRKPATENT'in patent, marka ve tasarım başvuru sayılarına göre, dünyada ilk 10 patent kurumundan bir
Devamı »

bloglar

Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Adidas, Adidog İle İlgili Japon Ticari Markasıyla Mücadelede
Marka Tescilinin Avantajlarını Biliyor Musunuz?