Huawei'den Samsung'a bir patent davası daha!
Çinli cep devi Huawei, Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve Galaxy J5 gibi cihazları kanıt göstererek, Samsung'a karşı yeni bir dava açtı!

Çinli telefon üreticisi Huawei, Samsung'a yine bir patent ihlali gerekçesiyle dava açtı. Sina News'te yer alan habere göre Huawei Technologies, Güney Koreli firmanın üst düzey akıllı telefon modellerinde kendi patentlerini kullandığını öne sürerek firmadan 12 milyon dolarlık bir tazminat talep ediyor.

Firma, bu iddiasını mahkemeye kanıtlamak için Galaxy S7, Galaxy S7 edge ve Galaxy J5 gibi modelleri sipariş ederek, üzerinde çeşitli incelemelerde bulunmuş. Huawei bu testler sonucunda her üç cihazın da normalde kendilerine ait bir patentten yararlanan özellikler içerdiği sonucuna varmış.

Samsung'un tam olarak hangi patentleri ihlal ettiği kamuoyuna açıklanmasa da, bunun Huawei tarafından 5 Haziran 2011'de alınan ekran teknolojisine dair bir patent olduğu tahmin ediliyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent