ISO 22301 Uluslararası İş Sürekliliği Yönetimi

ISO 22301 Nedir?

ISO 22301, İş Sürekliliği Yönetimi (İSY) paydaşlarınız nezdinde işletmenizin tam anlamıyla hazır olduğunu garanti etmenizin yanı sıra, gerek iç ve gerekse de dış müşterilere karşı beklentileri karşılayabileceğinize dair kesin güven sağlamaktadır.
CMI yıllık değerlendirme anketi sonuçlarına gore, son 12 ayda işletmelerinde iş sürekliliği gerekliliklerini hayata geçiren yöneticilerin % 81’i, sorunların etkin bir şekilde azaldığını söylediler. Özetle, İş Sürekliliği işe yaramaktadır.

ISO 22301 aşağıdaki gereklilikleri tanımlar:

• İşletmenizi etkileyen önemli faktörleri belirleyin.
• İşletmenizin ihtiyaçlarını ve amaçlarını anlayın.
• İş Sürekliliği Yönetim Sisteminizi, kurun, uygulayın ve koruyun.
• Beklenmeyen olaylara karşı işletmenizin tüm kapasitesini ölçün.
• İş Sürekliliği Yönetimi Politikası ile aradaki tutarlılığı garanti edin.

Eğer beklenmedik iş kesintileri sizin işletmenize göre değil ise, ISO 22301 uygulamak sizin için en iyi seçenek olacaktır. Standart, en beklenmedik durumlarda dahi iş fonksiyonlarınızın devamlılığını sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi edinmek için uzmanlarımızla görüşmenizi öneririz.

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent