ISO 22301 Uluslararası İş Sürekliliği Yönetimi

ISO 22301 Nedir?

ISO 22301, İş Sürekliliği Yönetimi (İSY) paydaşlarınız nezdinde işletmenizin tam anlamıyla hazır olduğunu garanti etmenizin yanı sıra, gerek iç ve gerekse de dış müşterilere karşı beklentileri karşılayabileceğinize dair kesin güven sağlamaktadır.
CMI yıllık değerlendirme anketi sonuçlarına gore, son 12 ayda işletmelerinde iş sürekliliği gerekliliklerini hayata geçiren yöneticilerin % 81’i, sorunların etkin bir şekilde azaldığını söylediler. Özetle, İş Sürekliliği işe yaramaktadır.

ISO 22301 aşağıdaki gereklilikleri tanımlar:

• İşletmenizi etkileyen önemli faktörleri belirleyin.
• İşletmenizin ihtiyaçlarını ve amaçlarını anlayın.
• İş Sürekliliği Yönetim Sisteminizi, kurun, uygulayın ve koruyun.
• Beklenmeyen olaylara karşı işletmenizin tüm kapasitesini ölçün.
• İş Sürekliliği Yönetimi Politikası ile aradaki tutarlılığı garanti edin.

Eğer beklenmedik iş kesintileri sizin işletmenize göre değil ise, ISO 22301 uygulamak sizin için en iyi seçenek olacaktır. Standart, en beklenmedik durumlarda dahi iş fonksiyonlarınızın devamlılığını sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi edinmek için uzmanlarımızla görüşmenizi öneririz.

Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, yerli patent başvurularında, 2020 yılının ilk yarısında 3 bin 172 sayısına ulaştıklarını belirterek, geçen yıla göre yüzde 16'lık bir artış olduğunu söyledi.Yıldız Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ve Betatech Medical Cihazlar Sanayi Mümessillik arasında, yüksek saflıkta kemik tamamlama tozu (kemik grefti) ve sistit solüsyon ile ilgili buluşların patent devri yoluyla sanayiye transfer edilmesi kapsamında online imza töreni gerçekleşti."120 uzman yardımcısı almak için ilana çıktık"Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, törende yaptığı konuşmada, TÜRKPATENT olarak geçen hafta 120 uzman yardımcısı almak için ilana çıktıklarını hatırlatarak, alımla birlikte mevcut 220 civarındaki uzman sayılarını yüzde 50'den fazla artıracaklarını söyledi."Yılın ilk yarısında 3 bin 172 sayısına ulaştık"TÜRKPATENT'in patent, marka ve tasarım başvuru sayılarına göre, dünyada ilk 10 patent kurumundan bir
Devamı »

bloglar

Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Adidas, Adidog İle İlgili Japon Ticari Markasıyla Mücadelede
Marka Tescilinin Avantajlarını Biliyor Musunuz?