İlginç Arttırılmış Gerçeklik Başlığı
Başlık savaş uçağı pilotlarının taktığı tarzda ki kasklara benzeyen ilginç bir şey. Dosyaya göre ürün yakınlarda piyasaya çıkan sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift’ten farklı değil. Ancak Oculus Rift gibi bir bşalık kullandığınızda tamamen sanal bir dünyada yer alırken Magic Leap‘in tasarımında sizin dünyasına sanal görüntüler geliyor.

Magic Leap aralarında Google’ın da bulunduğu bir çok yerden toplamda 4.5 milyar dolarlık bir yatırım aldı. Bu firmanın biraz anlaşılmaz patentleri bulunuyor. Bunların arasında arttırılmış ya da sanal gerçeklik için mikroprojektörler aracılığı ile dalga havuzuna görüntü yansıtma gibi ilginç ve kimsenin ne olduğunu bilmediği şeylerde yer alıyor. Şirketin CEO’su Rony Abovitz ise insan beyninin bir grafik işlemcisi gibi çalıştığını ve kendilerinin de bu sinyali kopyaladıklarını ve bunun dijital bir versiyonunu oluşturduklarını. Basitçe beyin yerine grafik işlemcisi koyduklarını dile getirdi.

Daha önce dijital ışık sinyali yaratmak için foton akışını kontrol eden, garip fotonik çiplerin küçük plastik panele ışı k atışı yaptığını görmüştük ancak Magic Leap çok daha farklı bir şey yapıyor. Ayrıca bu son tasarımın Magic Leap’in resmi başlığı olacağını bir garantisi yok ancak Rİft, HTV Vive ve PlayStation VR ile yarışabilecek bir şeylerin gelmesi güzel olur.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent