İşte En Detaylı Katlanabilir Samsung Patenti!
Yeni bir Samsung patenti, bir süredir devam eden katlanabilir telefon beklentisini iyice arttırdı!

Son zamanlarda giderek daha sık bir biçimde gündeme gelen Samsung'un katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalıştığına dair patentlere bir yenisi eklendi. Daha önceki patentlerde yer alan çizimler firmanın üzerinde durduğu teknoloji hakkında bize genel bir fikir veriyordu. Güney Kore'de yayınlanan bu yeni patent ise Samsung'un üretebileceği katlanabilir bir akıllı telefona ait bu denli detaylı ilk prototip görüntüsünü içermesiyle dikkat çekici.

Kısa bir süre önce yayınlanan bir önceki patentte ilgili katlanabilir modelin geliştirilme aşamasında ileri bir safhada olduğu anlaşılıyordu. Bu yeni görselin ise Samsung'un bir süredir üzerinde çalıştığı gerçek bir prototip olduğunu söyleyebiliriz. Yeni ortaya çıkan bu patentin aslında geçtiğimiz yılın Mayıs ayında dosyalandığını da ekleyelim.

Görselde yer alan cihazda iki menteşe, bir çıkartılabilir kamera lensi ve üç parçadan meydana gelen esnek bir ekran dikkat çekiyor.

Cihazın katlanma biçimine bağlı olarak ana ekran tuşunun ekranın altında ya da kamera lensinin yer aldığı soketin tarafında olabileceğini söyleyebiliriz. Eğer ikincisi gerçekleşirse cihazın ön panelinin tamamen tek bir büyük ekranla kaplı olacağı anlaşılıyor.

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Samsung'un ilk katlanabilir akıllı telefonunu 2017'de kullanıma sunacağı bekleniyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent