Katlanabilir Telefon için Yeni Patent!
Samsung, yeni nesil katlanabilir ekran cihazların mevcut sorunlarına kökten bir çözüm bulmuş gibi gözüküyor. Samsung, patenti ile yeni nesil teknolojinin öncüsü olabilir mi?

Samsung'un Galaxy Note 7 cihazı ile birlikte, düz ekranları terk ederek yeni nesil kavisli ekranları odağına alacağı ifade ediliyordu.
Güney Kore merkezli şirket, yeni nesil ekran çözümlerine yönelik olarak alacağı patent ile birlikte, sektörde öncü konuma geçme yolunda adım atıyor.

Prototip katlanabilir ekranlara yönelik olarak gelen eleştirileri odağına alan Samsung, yeni patentinde ekran bileşenlerini koruyarak cihazın olası çevresel etkilerden zarar görmemesini sağlayacak.

Cihazın içerisindeki bağlı levhalar dizisine yapay kas grubu yerleştirecek Samsung, çift bölmeli bir cihaz meydana getirecek.

Telefon iki bölmeli olacak
Cihaz içerisindeki bağlı levha dizilerine yerleştirilecek yapay kaslar, iki bölmeli bir telefonun oluşumuna zemin hazırlayacak.

Cihazı yarısından bölecek şekilde tasarlanan iki bölme, bir ekranın iki yarısı şeklinde hizmet verecek.

Her iki bölmede de yer alacak esneklik, cihazın çevresel etkilere maruz kalarak, sahip olacağı hasarları önleyici nitelikte olacak.

Tech Radar'da yer alan habere göre; uzmanlar Samsung'un söz konusu patenti gerçekleştirebilmesi halinde katlanabilir ekranların sahip olduğu sorunlardan birini büyük ölçüde ortadan kaldırabileceğini belirtiyorlar.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, yerli patent başvurularında, 2020 yılının ilk yarısında 3 bin 172 sayısına ulaştıklarını belirterek, geçen yıla göre yüzde 16'lık bir artış olduğunu söyledi.Yıldız Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ve Betatech Medical Cihazlar Sanayi Mümessillik arasında, yüksek saflıkta kemik tamamlama tozu (kemik grefti) ve sistit solüsyon ile ilgili buluşların patent devri yoluyla sanayiye transfer edilmesi kapsamında online imza töreni gerçekleşti."120 uzman yardımcısı almak için ilana çıktık"Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, törende yaptığı konuşmada, TÜRKPATENT olarak geçen hafta 120 uzman yardımcısı almak için ilana çıktıklarını hatırlatarak, alımla birlikte mevcut 220 civarındaki uzman sayılarını yüzde 50'den fazla artıracaklarını söyledi."Yılın ilk yarısında 3 bin 172 sayısına ulaştık"TÜRKPATENT'in patent, marka ve tasarım başvuru sayılarına göre, dünyada ilk 10 patent kurumundan bir
Devamı »

bloglar

Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Adidas, Adidog İle İlgili Japon Ticari Markasıyla Mücadelede
Marka Tescilinin Avantajlarını Biliyor Musunuz?