Macbooklara Sim Kart Desteği Geliyor

Keşfedilen bu patent, MacBook'ların tıpkı iPad'ler gibi SIM kart aracılığıyla daima internete bağlı olmasını mümkün hale getiriyor.

Keşfedilen bu patent, MacBook'ların tıpkı iPad'ler gibi SIM kart aracılığıyla daima internete bağlı olmasını mümkün hale getiriyor. Şunu belirtmek gerekir ki Apple, SIM kartı bilgisayarda kullanmayı akıl eden ilk firma değil. Ancak MacBook gibi oldukça popüler bir bilgisayara böyle bir özelliğin gelme ihtimali heyecan verici görünüyor.

ÇEŞİTLİ YÖNTEMLER VAR AMA KULLANIMI MANTIKLI DEĞİL

SIM kart olmasa da hotspot aracılığıyla akıllı telefonun interneti paylaştırılabiliyor fakat bu özellik telefonun şarjını hızlıca bitirdiği için uzun vadede pek mantıklı görünmüyor. Patenti alınmış özellik gelecek MacBook modellerinde karşımıza çıkacak mı, bunu zaman gösterecek.

Devir Patent Tescil Ofisi #patent #markatescili

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent