Microsoft da İki Yüzlü Olacak
Microsoft da İki Yüzlü Telefon üretmek için kolları sıvadı
Patent temelde; ön tarafta geleneksel yüksek güç tüketimli Dokunmatik Ekran ve arka yüzeyde düşük güç tüketen Ekran tasarımına dayanmakta.
Arka Ekran çeşitli bilgilendirmeleri, Kullanıcıya ulaştırmak için kullanılacak. Örneğin arka Ekranda: “Elektronik Mürekkep” Teknolojisi kullanılarak gelen mesajlar Kullanıcıya hem düşük güç tüketimli hem de daha rahat okunabilen bir ekrandan ulaştırılacak.
Ya da arka ekranda hareketli görseller kullanılarak Akıllı Telefonun daha değişik ve ilgi çekici görünmesi sağlanacak. Hatta patente göre bu Teknoloji; Telefon kaplarına da uygulanabilecek.
HTC ve Samsung’un da buna benzer bir Telefon üreteceği söyleniyor. 2 Yüzlü Telefon için Ekran Paneli olarak: Glance screen 2.0 kullanılacak. Bu Patent, Yota Phone’dan daha farklı ve yine ilk bu Projenin Patentini, Microsoft; 2012 yılında almıştı.

Devir Patent Tescil Ofisi..
#patent 
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent