Nintendo NX Sahte Çıktı!
Son günlerde internette dolanan Nintendo NX görüntüleri sahte çıktı. Sahte Nintendo NX birçok oyuncu tarafından eleştirilmiş ve tartışılmış olan Nintendo NX’in hikayesi

Nintendo’nun patent başvurusu yapmasının ardında herkes gözünü yeni konsola dikmişti. Reddit’te paylaşılan ve yeni Nintendo NX olduğu söylenen yeni platform, patent başvuruşunun ardından gayet inandırıcı bulunmuştu.
Birçok oyun sitesinin yaptığı haber neticesinde çığrından çıkan Nintendo NX dedikoduları son buldu. Oldukça ilginç bir tasarım ve oynanışa sahip olan Nintendo’nun sözde yeni cihazı koca bir yalandan başka bir şey değilmiş.
İlk olarak David Im tarafında 3D olarak tasarlanıp photoshop ile gerçek bir fotoğrafa eklenen Nintento NX adından söz ettirmişti. Gerçekliğine inanmayanlar ortaya çıktığında ise Frank Sandqvist işi bir adım öteye taşıyarak 3D yazıcı ile yeni Nintendo NX  cihazını gerçek hayata taşıdı.
#https://www.youtube.com/watch?v=z_B65J86D_8#
Sahte Nintendo NX kontrolcüsünün yapım aşamasını videoda gayet net bir şekilde görülüyor. Sahte bir konsol üzerine bu kadar kafa yoran ikili sektörün lider haber sitelerini de kandırmayı başardı.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent