Nintendo'dan, NX kontrolör konsepti için yeni patent!
Pokemon Go ile ortalığı kasıp kavuran Nintendo, perde arkasında yeni konsolu için çok iddialı çalışıyor. İşte ortaya çıkan ilginç bir patent!
Nintendo'nun yeni konsolu NX'in görücüye çıkarılacağı tarih giderek yaklaştıkça cihazla ilgili sızıntılar da artmaya başladı. Konuyla ilgili en son ortaya çıkan sızıntı ise firma tarafından dosyalanan yeni bir patent.

Geçtiğimiz günlerde Eurogamer'de yer alan bir raporda elde taşınabilen ve uzaktan kumanda sağlayan kontrolörlere sahip bir donanıma ait patent bilgileri yer almıştı. Nintendo tarafından alındığı anlaşılan yeni bir patentte ise yine taşınabilir bir cihazın kenarına yerleştirilebilen sökülebilir kontrolörlere dair bilgiler yer alıyordu. Nintendo Life tarafından ortaya çıkartılan en son patent ise bu konsepti bir adım daha ileriye götürüyor gibi görünüyor.

Bu yeni patentte; tablet benzeri cihazın her bir kenarına bağlanabilen kontrolörlerin yerine kontrolörün yüzünde dört ayrı yuvaya doğru yerleştirilen daha küçük modüller dikkat çekiyor. İllüstrasyonlarda bir d-pad'in bir köşeye yerleştirildiği ve diğer bir köşeden çıkarıldığı görülüyor. Ön yüzdeki tuşların birbirlerinin yerine geçebildiği anlaşılıyor.

Kullanıcılara bir tür hareket ve kombinasyon özgürlüğü sunan bu tasarımlar eğer gerçeğe dönüşürse iki oyunculu oyunlarda daha etkili bir kontrol sağlanabilir.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent