Nintendodan Bir Gizemli Patent Daha!
Nintendo, bir fitness cihazına benzeyen, standart kontrol tuşlarının yanı sıra hareket ve ısı algılayıcılarına sahip bir kontrol cihazı için patent başvurusu yapmış durumda.

NeoGaf kullanıcısı Rösti tarafından oyun forumunda yayınlanan patent, Sony'nin PlayStation 3 için, daha sonradan Sixaxis için vazgeçtiği, 'boomerang' kontrol koluna benzemekte. Ancak bu patent, bağlantı tarafı kullanıcıya doğru bir şekilde tutulan boomerang'ın aksine Microsoft'un Xbox 360 kablosuz direksiyonuna benzer bir şekilde kullanılıyor.

Bu cihazın Nintendo'nun yeni konsolu NX'in bir parçası olup olmadığı ise henüz belli değil. Cihazın, Wii U için tasarlanmış ancak gerçeğe dönüşmemiş bir cihaz olması da mümkün.

Patentte işaret edilen cihaz, Nintendo'nun orijinal Wii dışında sağlık ve fitness alanına attığı ilk adım değil. Firma, 2014 yılında da 'Quality of Life' (Yaşam Kalitesi) programını tanıtmaya başlamıştı. Bu programın ilk ürünü, giyilme ihtiyacı olmadan kullanılabilen ve kullanıcıların uykularını takip eden bir cihazdı ve 2014 yılının sonlarında duyurulduktan sonra bu yılın başlarında iptal edilmişti.

O sırada Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima, bu program dahilinde yapabilecekleri çok şey olduğuna inandıklarını ve çalışmalarına devam edeceklerini söylemişti...

Devir Patent Tescil Ofisi. 
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent