Patent Nasıl Alınır?
Değişik üretim sektörlerinde veya hizmet konusunda çıtasını yükseltmek isteyen çok farklı sektörlerde, önemli çalışmalar göze çarpmaya devam ediyor.

Gecesini gündüzünü birbirine katıp yine yoğun bir şekilde çalışan uzmanlar, her geçen gün şaşırtıcı icatlara ve projelere imza atmaktadır.

Esasında bu konuda çok geniş bir çalışma altyapısı olduğu için, sizin çalıştığınız projeyi sizden önce çözülecek insanlar olabilir. Burada sonucu ulaştığınız anda ve planlarınızı başarıya ulaştığında, ilk olarak patent müracaatı öncelikli konulmalıdır. Ülkemizde patent için gerçekten sıra dışı gelişmiş hizmetler mümkün görünüyor. Özellikle Türk Patent Kurumu bireysel olarak yapılan başvuruları değerlendiriyor, aynı zamanda firmaların tescil konusundaki çalışmalarını sonucu bağlıyor.

Patent Çok Gerekli

İyi bir ürün ortaya koymak Ar-Ge departmanının yoğun çalışmaları ile birlikte mümkün olabilir. Araştırma ve geliştirme de sınır tanımayan uzmanlar, firma bünyesinde tasarım konusunda olağanüstü seçenekler ve imkânları sunmaya devam ediyor. Niteliği farklı olan ve dünyada belki de ilk kez karşımıza çıkan özellikler sebebiyle ortaya konmuş ürünün, patent konusundaki ihtiyaç açların karşılanması gerçekten çok önemlidir. Ülkemiz sanayi devrimi içerisinde son yıllarda önemli atılımlar yaptı ve yatırımlar dikkat çekiyor. Bu konuda daha da profesyonelleşmiş ve uzman olarak çalışan ekiplerin katkısı, ortaya çıkan sonuçlar açısından da gerçekten memnuniyet verici olabiliyor.

Türk patent kurumu çok yönlü çalışmaları ile birlikte, plan proje ve hazırlanmış taslakları inceliyor. Esasında ürün prototipi ve çalışma şekli hakkında detaylı bilgiler alınırken, bu sayede kişiye özel veya firmanın kendi adına düzenlemiş olduğu patent çalışmaları, ilerleyen süreçte olumlu sonucu göstergesi olmaktadır. Üretim kalitesinden hiçbir zaman endişe duyulmayacak ve aynı zamanda işlevselliği ile insanlara avantaj sağlayacak ürün ve seçenekler, patent ile güvence altına alınmalıdır. Hangi markanın hangi şartlarda üretim yaptığı, yine burada çok büyük önem taşımaktadır.
Teknolojisine vurgu yapan ve bunu nitelikli bir fırsat ve avantaj olarak gören çok sayıda işletme için,
özellikle Türk Patent Kurumu yardım ve çalışmaları çok önemli bir yer tutmaktadır.

Patent Başvurusu

Eğer siz de hâlihazırda hazırlamış olduğunuz ürünün onunla fonksiyonel yapısına güveniyorsanız, patent çalışmalarına hız vermeli ve sonuca bağlamalısınız. Bu şekilde, ilerleyen zamanlarda sizin ürününüzü kullanan insanlardan bile önemli derecede gelir elde etmeniz mümkündür. Dünyanın neresinde olursanız olun, birbirine bağlı olan bu sistem sayesinde patent hakları size çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Evrakları çizimler projeler bu gibi kurumsal yapılarda değerlendirilirken, bu olumlu çalışmaların genel olarak toplumumuzu çok büyük katkısı olduğunu söylememiz gerekiyor.

Ortaya koyduğumuz ürün ve hizmet noktasında yenilikleri uzmanlar tarafından kontrol ettirmeleri, marka tescil çalışmaları ile birlikte bu özverili imkânlarımızı kendi üzerinize yapmalısınız. İlerleyen zamanlarda kazanç için iyi bir fırsat oluşturan patent, çok önemli ve gelişimi hedefleyen bir çalışma olarak, hem çalışanlara hem de ülkeye önemli derecede katkılar sağlamaktadır. 

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent