PlayStation VR'a Nintendo'dan rakip geliyor
Ortaya çıkan yeni patent, Nintendo'nun yeni konsolu Switch'in Playstation VR'a rakip olacağının sinyallerini veriyor.

Nintendo Switch için yapılan patent başvurusu, yeni konsol için VR desteği geleceğini gösteriyor. NegoGAF'da paylaşılan patent dosyaları, Google DayDream View'e benzer bir "başa takılan ekrandan" (head-mounted display, HMD) bahsediyor.

Patente göre Switch tablet VR için gerekli olan ivme ve jiroskopik sensörlere sahip. Patent ayrıca, HMD kulaklık takarken ayrı Joycon kontrol cihazlarını kullanmanın da mümkün olacağını belirtiyor. İlginç bir şekilde, patentin bir başka kısmı, hareket kontrolünü kullanarak Wii kumandası ile aynı şekilde çalışabileceklerini düşündüren, tabletle aynı ivme ve jiroskopik sensörleri olan Joycon kontrol cihazlarını tasvir ediyor.

Nintendo'nun başkanı, Nintendo Switch'e eşlik edecek tüm aksesuarları henüz görmediğimizi söylüyor. Şirket, bir hissedar toplantısından çıkan raporlarda, rakip PlayStation VR, bilgisayar VR setleri ve daha az ölçüde Microsoft'un HoloLens planlarına ayak uyduracak bir VR teknolojisi geliştirmeye çalıştığı açıkça belirtiliyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent