Saati telefonun üzerine koyun şarj olsun!
Samsung, akıllı saat gibi cihazları, bir Samsung telefonun üzerine koyarak kablosuz şarj etmenin patentini aldı. Peki sistem nasıl çalışıyor?

Patently Mobile'a göre Samsung, U.S. Patent and Trademark Office'e (USPTO) yaptığı başvuruda Milimeter Wave teknolojisini kullanarak üzerindeki cihazları kablosuz şarj edebilen bir telefon kılıfının patentini aldı. Peki bu ne anlama geliyor? Patent başvurusunda bulunan diyagrama bakılırsa bu kılıf akıllı saat ve diğer cihazları hareket halindeyken şarj edebiliyor.

Diğer başvurulara kıyasla, bu patent cihazın nasıl çalıştığını oldukça detaylı bir şekilde anlatıyor. Kılıfın arka kapağında saklı bir iletim bobini ve kılıfın telefona bağlanabilmesi için USB Type-C konektörü bulunuyor. Ön kapakta ise güç kontrol işlemcisi ve bir direkt akım alternatif güç dönüştürücüsü bulunuyor.

Ancak şimdiden çok heyecan yapmamakta fayda var. Bu sadece bir patent başvurusu ve bu ürünün hiç bir zaman gün yüzü görmeme ihtimali oldukça yüksek. Daha önceki patent haberlerinde de bahsettiğimiz gibi, büyük şirketler sürekli olarak yeni fikirlerin patentlerini hızlı şekilde kapmaya çalışıyor, ne kadar sıra dışı olsalar da...

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent