Samsung'dan Neredeyse Apple Watch'ın Birebir Aynısı Olan Patent
Sektörün iki devi bir kez daha patent mevzusu yüzünden karşı karşıya gelebilir.

Mobil cihaz sektörünün iki dev ismi Samsung ve Apple, sık sık patent konusunda karşı karşıya gelmekte. Genellikle bu patent anlaşmazlıklarının sonunda kazanan taraf Apple oluyor ancak bu durum, Samsung'un geri adım atması için bir sebep değil.

Samsung'a ait patent belgelerinin içinde bulunan bir akıllı saat patenti, muhtemelen size de ''yok artık'' dedirtecek.

Samsung'un 'giyilebilir cihazlar' ile alakalı patentlerinin verilerinin içinde bulunan bu saat tasarımı, yan taraflarında bulunan butonları, kayışın gövdeye birleştiği kısımlar ve genel hatları ile tam olarak bir Apple Watch çakması dersek yanlış olmaz.

Tabii bu tarz patent tasarımları sonrasında gelecek cihazlar hakkında -tasarım olarak- kesin detaylar taşımıyor. Yine de patentte mevcut olan tasarımın Apple Watch'a benzerliği, Samsung'un başını bir kez daha ağrıtabilir.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent