Samsung'dan Patent Zaferi!
Samsung, bu başarıyla sadece kendisini değil, ülkesi Güney Kore'yi de ihya ediyor!

Korean Intellectual Property Office'e (Kore Fikri Mülkiyet Ofisi) göre, Lahey Anlaşması çerçevesinde Samsung, 2015 yılının en fazla uluslararası patent başvurusunu yapan firma. Zira geçtiğimiz yıl tam 1.132 adet patent başvurusunda bulunan şirket, böylece bu anlamda da zirveye yerleşmiş durumda.

2015'te en çok patent başvurusunda bulunmuş olsa da elbette ondan daha fazla patentin sahibi olan şirketler de yok değil. Fakat Samsung'un takipçileri teknoloji dünyasının dışından. İsviçre'den Swatch ve Fonkel, Almanya'dan Volkswagen, Samsung'un önünde yer alıyor.

Samsung, sahip olduğu ve başvurusunu yaptığı patentlerle, Güney Kore'yi de dünyanın en fazla patentine sahip dördüncü ülke haline getiriyor. En fazla patent sahibi ülkeler ise 3.453'le Almanya, 3.317 ile İsviçre ve 1.317 patent ile Fransa. Güney Kore bu sıralamada, 1.282 patent başvurusu ile dördüncü sırada yer alıyor.
Devir Patent Tescil Ofisi. #patent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent