Samsung'dan tüm akıllı cihazlarla uyumlu çift kablosuz şarj pedi patenti
Samsung şu anda iPhone X etkinliğinde tanıtılan Apple'ın AirPower'ına çok benzer bir Dual Wireless Şarj Pad'i üzerine çalışıyor gibi görünüyor. Samsung, patenti sundu ve bu yeni Çift Kablosuz şarj yuvası için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından onay aldı.

Geçtiğimiz yıl Samsung , bir seferde kablosuz olarak 2 cihaz şarj edebilen EP-PA710 Qi tabanlı Kablosuz Şarj Tablası tasarımını tanıttı. Samsung şimdi de farklı bir ikili kablosuz şarj pedi için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) patent başvurusunda bulundu ve onay aldı.
Samsung'un kablosuz şarj yastığının, Qi uyumlu olan kablosuz şarjın hem indüktif hem de rezonant modlarından yararlandığı söyleniyor. Bu, şarj yastığının piyasadaki herhangi bir akıllı telefonu veya giyilebilir ürünü şarj edebileceği anlamına gelior. Patentteki ilk taslaklara bakarsak, rıhtımın her ikisi de endüktif ve rezonant şarjı destekleyen iki bobine sahip olacak ve ped uygun gördüğünde otomatik olarak geçiş yapabilicek. 

Patent başvurusuna göre, manyetik indüksiyon yöntemi veya manyetik rezonans yöntemi kullanılarak akıllı telefonları veya giyilebilir aygıtı şarj etmek ve aygıtı herhangi bir yöntemle şarj etmek için tasarlanmıştır.
Samsung bu patenti Mart ayında aldı. Bu yüzden bunlar sadece patent dosyalarından dolayı piyasaya sürülmeleri için uygun bir zamanlama mevcut değil. Bununla birlikte, yeni Wireless Dual Charging Pad'in 2018 yılının başında planlanan Galaxy S9 lansmanında görünmesi muhtemel.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent