Samsung'tan yeni kamera teknolojisi patenti
Samsung'tan yeni kamera teknolojisi patentiSamsung'un yeni patenti, cep telefonlarındaki kameralarının belki de en büyük problemini çözmeye aday...

Samsung, telefonlarındaki ve diğer ürünlerindeki kameraların düşük aydınlatmadaki performansını geliştirecek yeni bir teknolojinin patentini aldı.
Yeni teknoloji, bir renk ayırıcısı yoluyla sensörün hassasiyetini geliştirmeyi amaçlıyor. Klasik dijital sensörler, renkleri oluşturan dalga uzunluklarını aktarmak için renkli filtrelerden faydalanıyorlar. Patente göre filtreler ışığı tüm dalga uzunluklarında emdiğinden ışık gücünde önemli bir düşüşe neden oluyor. Patentte ışığın iki ayrı ışına ayrılması ele alınıyor; böylece sensör tüm dalga uzunluklarına hemen maruz kalmadığından, ışık kaybı engellenebiliyor.

Samsung'un üzerinde çalıştığı bu teknoloji, ışıklandırmanın yeterli olmadığı iç ve dış ortamlarda, yüksek ISO değerlerinde karlanmayı azaltabilir. Teknoloji henüz patentlendiğinden telefonlara ve kameralara ne zaman geleceğini söylemek zor, ancak bu sürecin çok kısa olmayacağını tahmin edebiliyoruz.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent