Samsung'un Yeni "Akıllı" Patenti!
Samsung, hemen her cihazın "akıllandığı" günümüzde, yeni patentiyle bu furyayı daha da ileri taşıyabilir.

Akıllı saat furyasıyla beraber gelen akıllı bilekliklerden sonra akıllı yüzük örnekleriyle de karşılaşmıştık hatırlarsanız. Birkaç marka bu yönde deneme ürünü yapmış, fakat kullanıcıların ilgisini çekmeyi pek başaramamıştı. Aynı dönemlerde Samsung'un da bu yönde çalışmaları olduğuna dair haberler çıkmış, hatta birkaç olası patent çizimi de paylaşılmıştı. Şimdi buna ilişkin yeni haberler geldi. Görünüşe göre Samsung yüzük işini ciddiye alıyor.

Sanıldığının aksine Samsung'un muhtemel akıllı yüzüğü tek başına çalışacak bir ürün olmaktan ziyade, diğer akıllı cihazları kontrol amaçlı kullanılacak. Öylesi bizce de daha mantıklı iken, Samsung'un sızan yüzük patentindeki bilgilere göre, Samsung bu yüzükle Gear VR kontrolü sağlama peşinde.

Gear VR üzerindeki navigasyon kontrolörlerini bu şekilde yüzüğe taşımayı uman Samsung, bunda ne derece kararlı elbette şimdilik fikrimiz yok. Öte yandan akıllı yüzük de şimdilik yalnızca sızıntı, resmi bir açıklama yok. Fakat Samsung'un böylesi bir ürüne sıcak bakma ihtimali bize de yakın geliyor. Zira nesnelerin interneti ve dolayısı ile akıllı ev konseptine bir hayli mesai harcayan Samsung, böylesi bir akıllı yüzük ile pek çok kontrolü parmak ucuna getirebilir.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent