Samsungdan Galaxy S için lazerli patent
Günümüzde akıllı saat ve akıllı bileklerin yanında akıllı telefonlarla da sağlık verilerine ilişkin bilgilere erişebiliyoruz. Kalp ritmi, tansiyon, nabız ve diğer sağlık verilerini sensörlerle takip edebilen bu telefonlardan biri de kuşkusuz Samsung'un amiral gemileri Galaxy S7 ile Galaxy S7 edge. Ancak Samsung bunu bir adım öteye taşımak istiyor gibi. Güney Koreli şirketin aldığı son patent, bunu gösteriyor.

Samsung, halihazırda sunduğu sensörlerle temas yoluyla sağlık verilerine erişebiliyor. Fakat Güney Koreli şirket, geçtiğimiz eylül ayında ilginç bir patent başvurusunda bulunmuş. ABD Patent ve Marka Ofisi'nin yayınladığı patent örneğine göre, Samsung farklı bir sağlık takibi uygulaması peşinde.

Paylaşılan bilgilere göre, patent hayata geçirilirse temasa gerek kalmadan, cihazı yalnızca ten üzerinde gezdirerek çeşitli sağlık verilerine ulaşılabilecek. Bunun için gelişmiş lazer benek enterforemetre olarak anılan bir teknolojiyi kullanmayı planlayan Samsung, bu teknolojisine akıllı telefon, tablet ve hatta giyilebilir cihazlarında da önümüzdeki yıllarda yer verebilir.

Cilt yüzeyinde yansıtılan lazer ışın yardımıyla işleyecek olan süreç, kullanıcının kalp hızını, kan basıncını, kan akış hızını, nabzını ve öte yandan cilt hastalıklarına karşı bazı kontrolleri gerçekleştirerek, sonuçları cihazın ekranına taşıyacak.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent