Şimdi Sizde Patent Sahibi Olun
Yeni bir buluş yaptığınızda bu buluşa ait üretme, kullanma ve satış haklarının tamamına belirli bir süre boyunca sahip olmak için patent sahibi olmalısınız. Bu ürünü sizden habersiz kimse üretemez veya satışını gerçekleştiremez.  www.devirpatent.com sayfasını ziyaret ederek  , icadınız ile ilgili daha önce benzer veya aynı bir tescil işlememi olup olmadığını görebilirsiniz.

Patent işlemlerinizi tamamlamanın ardından ürününüzü satışa bir marka altında çıkarmanızda fayda olacaktır. Marka tescil sorgulama sayfasından sektörel veya sınıf bazlı olarak bir marka başvuru yapabilirsiniz.

MarkaNedir ? Marka; bir işletmenin sahip olduğu mal veya hizmetleri, başka bir işletmenin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan kendine özgü nitelikte olan adlar, sözcükler, sayılar, logo veya bunların bir kaçının bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Marka olabilmek için ayırt edici özelliğe sahip olmak önemlidir.

Markanın Tanıtım Süreci

Yeni bir marka tescil yaptırarak sektörde söz sahibi olabilmek adına rakiplerinizden daha farklı yöntemleri tercih etmelisiniz. Farklı tanıtım ve kapmayaları ile ürünlerinizi tercih edilmesini sağlayabilirsiniz. Yüksek kalite ve rakiplerinize nazaran daha uygun fiyat ile satış yapmalısınız. Kaliteli bir marka olduğunuzun algısını sadece iyi ürün ve hizmet ile değil. Markanızın ismi, logosunu ürünün ambalajlanması ve sunumuyla da bunu bir bütün olarak sunmalısınız.

Bundan sonraki aşamada yeni ürün veya hizmetlerinizi bu marka altında satışa çıkartarak ürününüzün daha hızlı satılmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin bir cep telefon firmasını düşünebilirsiniz. Yeni çıkartılan ürünlerin şekli ve tasarımları her zaman farklı olabilir ama hep aynı marka adı altında satışa sunulmaktadır. Bu markaya olan güven ile satışların çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Güven duyulan bir marka olmaya özen göstermelisiniz.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent