Sonyden Yeni VR Patenti!
Teknoloji dünyasının son gözdesi VR gelişmeye davam ediyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen MWC etkinliği başta olmak üzere gündemden hiç düşmeyen sanal gerçeğe, Sony firmasından yeni bir hamle geldi.

Oculus Rift ve Gear VR gibi ürünlere rakip olacak olan PlayStation VR, kullanıcıları kontrol cihazlarından kurtarabilir. PlayStation VR için daha önceden açıklanan tanıtım günü 15 Mart. Lansmana yetişeceği düşünülmeyen bu arabirimde, iki elin de boşlukta hareket etmesiyle kontrolü amaçlayan Sony, yeni patent başvurusu ile bu teknolojiyi bize yakın tarihte sunmaya hazırlanıyor.

Üzerinde çalışılan arabirime aslında çok yabancı değiliz. 2010 yılında piyasaya sürülen ve o dönemde PlayStation 3 ile kullanılan el izleme sensörüne benzeyeceği iddia edilen ürünün şekli konusunda çeşitli söylentiler 
Daha çok eldiven şeklinde olacağı düşünülen ürünün kullanıcıya geri bildirimi titreşim yoluyla iletmesi bekleniyor. Kontrollerin parmak ve bilek hareketleri ile algınacağı ihtimali yüksek görünüyor. Potansiyel arayüz hakkında çalışmalara devam eden Sony, gelecek günlerde daha somut bir prototip çıkarıp çıkarmayacağı ise merak konusu.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent