TPE Başkanı Habip Asan'a EPO'dan yeni görev
Türk Patent Enstitüsü (TPE) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Avrupa Patent Organizasyonu (EPO) i̇dari konsey organlarından biri olan Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi (TOSC) Başkanlığına seçildi.
TPE'den yapılan açıklamaya göre, Avrupa Patent Organizasyonu, Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi 150. İdari Konsey Toplantısı, Almanya'nın Münih şehrinde yapıldı.
Toplantıda, Avrupa Patent Organizasyonu Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi Başkanlığı seçimleri de gerçekleştirildi. Asan, oylamaya katılan 38 ülkeden 20'sinin oyu ile Avrupa Patent Organizasyonu Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi Başkanlığına seçildi.
Asan, 3 yıl devam edecek görevini, İdari Konsey Yönetim Kurulu Üyeliği ile beraber yürütecek.
Teknik ve Operasyonel Destek Komitesi, üye ülkelerde gerekli bilginin yayılmasına yönelik teknik altyapının oluşturulmasını sağlıyor. Üye ülkelerin patent ofislerinin yanı sıra diğer uluslararası patent ofisleriyle işbirliği çalışmaları yürüten komite, patent süreçlerinin kalitesine yönelik teknik proje ve destek de sunuyor.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent