Tasarım Tescilinin Faydaları
Piyasada tutundurmaya yardımcı olur ve talep yaratmada etkilidir.
Tescilli tasarım rakipleriniz karşısında üstün konuma getirir.
Tüketiciler özgün tasarımlı ürünleri ürünleri tercih eder,
Tüketicide firmaya bağlılık yaratır. Tüketici ürünle firma arasında bağ kurar, 
Tescilli tasarım, ikame malları yüzünden satış kaybı tehlikesini önler. 
Tescilli tasarım  ürünleri pazarlama kanallarına doğru çeker, zira toptancılar ve      perakendeciler  tescilli malları tercih ederler.
Fiyat istikrarına olumlu etki eder. Değişik aracıların malı farklı fiyatlardan satmamalarını  sağlamada yardımcı olur.
En önemlisi; Tescilli tasarım , tasarım sahibini taklitçi konumuna düşürmekten, hatta bu yüzden hakkında ceza ve hukuk davası açılmaktan kurtarır. Çünkü; tescil edilmeyen tasarıım başkaları tarafından tescil edilmesi muhtemeldir. Böyle bir durumda hem tescilsiz tasarıma yapılan yatırım boşa gidecek, hem de tazminat ve ceza davalarıyla muhatap kalınacaktır. 

Devir Patent Tescil ofisi olarak tasarımlarınızın tescili için dosyanız eksiksiz hazırlanır ,tarifnamesi yazılır ve Türk Patent Enstitüsüne müracaat yapılır. 

Devir Patent Tasarım Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent