Toyota Otomobillere Sıra Dışı Bir Patent!
Japon otomobil devi Toyota'nın yeni patenti, aracınızın muhtemelen hayal bile edemeyeceğiniz, çok farklı bir yeteneğe kavuşmasını sağlayacak! Devir Patent Haber. 

Her yere araba ile gitmek ve spor yapmak arasında bir bağ kuramıyor olabilirsiniz. Ancak insanlık arabalara sığamaz hale gelmeden önce Toyota, arabaların sağlıklı kalmamıza yardımcı olabilmeleri için bir yöntem geliştirmiş durumda.

Toyota'nın yakın zaman içerisinde yayınlanan patentlerinden biri, araçların içerisine sağlık hedefleri yerleştirmek ile alakalı. Bir kullanıcı, araca önceden bir sağlık hedefi belirleyebiliyor ve araç da, bu hedefe ulaşmak için çeşitli öneriler sunuyor. Bu önerilerin içerisinde aracı daha uzağa park etmek veya yolculuğun son kısmını yürüyerek tamamlamak gibi seçenekler bulunuyor.

Sistem, hem bir aracı hem de akıllı telefonu kullanıyor. Kullanıcı, bir uygulama kullanarak sağlık hedefi belirleyebiliyor ve bu hedef, aracın gezinti hedefine göre karşılaştırılıyor. Eğer bu sağlık hedefine ulaşmak için rotayı az miktarda değiştirmek mümkünse ve sağlık hedefine ulaşılmadıysa, araç bu hedefe ulaşmak için çeşitli öneriler sunuyor. Bunların sadece öneriler olmalarından dolayı da, özellikle tembel hisseden bir kullanıcının bu hedefi tamamlamak için hiçbir zorunluluğu bulunmamakta.

Fitbits ve diğer fitness odaklı giyilebilirlere yöneltilen ilgi düşünülürse, bu seçeneğin bu yaşam tarzının araç sahipleri için doğal bir uyarlaması olduğu söylenebilir. Herkesin işine gitmek için yürüme imkanı bulunmayabilir ancak eğer bir araç sahibi, işe giderken bir miktar egzersiz yapabilirse, bunun zaman kazandırırken faydalı olacağı da kesin.

Tabii ki bu sistemin üretime yansıyacağının bir garantisi bulunmamakta. Otomobil üreticileri, sürekli olarak patent başvurularında bulunmaktalar ve her zaman bu patentleri hayata geçirmeleri söz konusu olmuyor. Bu patentlerin sağladığı asıl avantaj, diğer otomobil üreticilerinin fikirleri çalarak ilk sunan isim olmalarını engellemek.

Devir Patent Tescil Ofisi.
#patenthaber #markatescili #patent #patenttescili #tasarımtescili #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent