Türk Kahvesi makinesine tasarım ödülü
ARÇELİK TARAFINDAN SELAMLIQUE KATKISI İLE TASARLANAN KAPSÜLLÜ TÜRK KAHVESİ MAKİNESİ, DÜNYANIN EN SAYGIN TASARIM ÖDÜLLERİNDEN BİRİ OLAN IF DESIGN’DA ALTIN ÖDÜL ALDI.

Arçelik’in inovasyon anlayışının, Selamlique’ın kahve uzmanlığı ile birleştiği 21 patentle korunan Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi, dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden biri olan IF Design’da Türkiye’ye ilk kez mutfak ürünleri alanında ‘Altın Ödül’ü getirdi.

Arçelik ve Selamlique’ın Türk Kahvesi kültürünü dünyaya taşıma heyecanı ile hayata geçirdiği Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi’nin uluslararası ve prestijli bir platformda ödüllendirilmesi, bu yenilikçi yaklaşım ve global hedeflerin başarısını ortaya koyuyor. Tazeliği, tadı ve mükemmel porsiyonuyla sunulan Türk Kahvesi kapsülü ve makinesi ile artık tüm dünyada kolaylıkla Türk Kahvesi hazırlanıp içilmesini hedefliyor.

Arçelik A.Ş, IF Design 2016 ’da ayrıca Flush Handle Buzdolabı, USA FS Fırın, USA Pro Fırın, Telve ve Zeus Divide & Cook ürünleri ile ürün tasarımı kategorisinde aldığı ödüllerle toplamda 6 ödülle tasarım alanındaki başarısını taçlandırdı. Münih’te BMW Müzesi’nde düzenlenen törende ödülleri Arçelik A.Ş. Endüstriyel Tasarım Direktörlüğünden Nihat Duran aldı.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent