Ürüne Ait Üretme Ve Pazarlama Hakkı İçin Patent Alma
Yeni ürünlerin piyasaya sürülerek pazarlanması ve satışının yapılması aşamasında ürünü üreten veya bulan kişi bütün haklarına sahiptir.

Yeni ürünlerin piyasaya sürülerek pazarlanması ve satışının yapılması aşamasında ürünü üreten veya bulan kişi bütün haklarına sahiptir. Bu aşamadan hakların belgelenmesi yasal alanda da haklara sahip olunması sağlanır. Kişi veya kurumların bu haklara sahip olabilmesi için patent alması gerekir. Gerekli başvuruların yapılması için bütün evrakların toplanması ve bu şekilde başvurunun yapılması gerekir. Başvuru yapılması halinde gerekli incelemelerin yapılması ve sorun olmadığından emin olunması gerekir. Bu durumda aşama aşama ilerleme yapılarak evraklar ile ürün veya buluşun incelenmesi ile Türkiye ve dünya da ilk kez üretildiğine karar verilmesi halinde onay verilerek haklar belgelenir.

Profesyonel olarak çalışan patent bürosu bu alanda yapacağınız yurt içi veya yurt dışı başvurularda size yardımcı olmak için çalışmaktadır. Çalışmaların tamamının yapılması için bu konuda sizlere vekaletname vermeniz ile sorunsuz olarak yardımcı olunur. Evrakların hazırlanması aşamasında bütün işlemleri ekip yapacağından sizin işlem yapmanıza gerek kalmadan süreç başlatılır. Sürecin devam ettiği süre içinde işlemler siz uğraşmadan çalışanlar tarafından yapılacağından işinizde geri kalmadan sonuç almanız sağlanır. Eksik evrak olması durumunda işlemler yeniden yapılacağı için bu konuda yardım almanız bilmediğiniz bu işlemlerin daha profesyonel olarak yapılmasını sağlar. Her türlü yeni buluş veya ürün hakkının alınması için bu sürecin yeniden başlatılması ve sonuçlanması gerekir.

Yaptırılacak olan işlemler arasında patent tescili işlemleri de yer alıyor. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isteyenler büro ile görüşme yaparak bu şekilde daha fazla bilgi ile doğru şekilde hareket edebilirler. Çalışanlar sunduğu hizmetler dahilinde yapılması gereken bütün işlemlerin eksiksiz şekilde yürütülmesi için sizlere yardımcı olmaktadır. İşlemlerin tamamlanması halinde haklar geçici bir süre için veya tamamen verilerek bu sayesinde olası sorunlar karşısında yasal olarak haklara sahip olunması sağlanır. Patent alımı ile ürünün üretim ve dağıtım hakkı kişiye tanınacağından izinsiz olarak üretilip dağıtılması durumunda kişi haklarını geri alabilir. Hakların verilmesi için onay alınması ve belgelerin çıkartılması gerektiğinde bu alanda profesyonel hizmet alınabilir. 

Devir Patent Tescil Ofisi.

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent