Volkswagen'den Sıra Dışı Bir Otomobil Patenti!
Volkswagen'in ortaya çıkan yeni patent çizimleri, son derece sıra dışı bir coupe aracı işaret ediyor!

Otomobil üreticileri, fikri mülkiyetlerini korumak için araç tasarım patentleri konusunda oldukça cömertler. Görünene göre Volkswagen'in ön camsız konsept aracına ait patent görüntüleri de bunların arasına dahil oldu.

VWVortex forumundaki bir iddiaya göre Volkswagen'in yeni bir patent başvurusu bulunmakta ve bu patent, oldukça uzun bir coupe'ye ait. Ancak diğer pek çok konsept aracının aksine bu aracın bir ön camı bulunmamakta. Ön ve arka camın olması gereken yerler kaporta ile dolarken, yan camlar halen yerlerini koruyor. Bu da, kaportanın nasıl bir malzemeden üretileceği sorusunu akla getiriyor.

Ayrıca bu araç, diğer hiçbir Volkswagen'e de benzememekte. Hatta bu aracın, daha çok bir Bugatti konseptine benzediği söylenebilir.

VWVortex yazısına göre bu konsept aracı hem bir elektrikli araba hem de bir otonom araba ancak bunun, artık sunulan neredeyse her konsept aracının hem otonom hem de elektrikli olduğu düşünülürse, şaşırtıcı olmadığı kesin. 

Tabii ki diğer pek çok patent gibi bu aracın da Volkswagen tarafından kesinlikle üretileceğine dair bir garanti söz konusu değil...

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #devirpatent #markatescili #patent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent