Wıpo 2016 Genel Kurul Çalışmaları
Türk Patent Enstitüsü (TPE) Başkanı Habip Asan, fikri hakların ancak hukukun üstünlüğü esasına dayalı demokratik olarak seçilmiş hükümetlerin yönetimindeki ülkelerde insanların yaşamlarının iyileştirilmesi amacına hizmet edebileceğini ifade etti.


Türk Patent Enstitüsü (TPE) Başkanı Habip Asan, fikri hakların ancak hukukun üstünlüğü esasına dayalı demokratik olarak seçilmiş hükümetlerin yönetimindeki ülkelerde insanların yaşamlarının iyileştirilmesi amacına hizmet edebileceğini ifade etti.

TPE'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Asan ve beraberindeki heyet, WIPO 2016 Genel Kurul çalışmalarına katılmak için Cenevre'ye gitti.

Asan, burada yaptığı konuşmada, fikri hakların ancak hukukun üstünlüğü esasına dayalı demokratik olarak seçilmiş hükümetlerin yönetimindeki ülkelerde insanların yaşamlarının iyileştirilmesi amacına hizmet edebileceğini belirtti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişiminin demokrasiye karşı yapıldığını vurgulayan Asan, girişimin 241 vatandaşın can kaybına ve 2000'den fazla vatandaşın yaralanmasına neden olduğununu hatırlattı.

Asan, girişimin halkın karşı çıkışı ile 12 saat içinde durdurularak, demokrasi ve hukukun üstünlüğünün yeniden inşa edildiğini bildirerek, bu süreçte Türkiye ile dayanışma içerisinde olan ülkelere de teşekkür etti.

Genel Kurul'un, 6 Ekim'de gerçekleştirilecek PCT oturumunda, TPE'nin Uluslararası Patent Otoritesi yetkinliği oylanacak ve toplantılar çerçevesinde WIPO Fuaye alanında, Türkiye'nin coğrafi işaretleri sergilenecek.

Devir Patent Tescil Ofisi. 
#patenthaber #markatescili #patent #wipo #devirpatent
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent