Yeni Galaxy'lerde iPhone esintisi
Samsung'un ortaya çıkan yeni patentleri, geleceğin Galaxy telefonlarında iPhone'dan "esintiler" göreceğimizi söylüyor!

Samsung tarafından alınan ve firmanın parmak izi tarayıcısı teknolojisinde yeni bir konsept üzerinde çalıştığını gösteren iki patent ortaya çıktı.

İlk patentin sunduğu detaylar, altına parmak izi tarayıcısının yerleştirileceği iPhone tarzı bir Home tuşu tasarımına işaret ediyor. Firmanın uzun bir süre Apple'ı taklit etmekle suçlandığını düşünürsek bu tarz bir patentin gerçeğe dönüşmesi halinde nasıl karşılanacağı merak konusu.

Firma tarafından alınan ikinci patent ise diğer birçok Android modelde karşılaştığımız bir çözüme benziyor. Parmak izi tarayıcısını Home tuşunun altına yerleştirmeyen bu patent, onun yerine tarayıcıyı daha geniş bir sensöre de olanak tanıyacak biçimde arka panele konumlandırıyor. Bu sayede daha gelişmiş bir parmak izi tarayıcısı da mümkün hale geliyor.

Huawei modellerinde de gördüğümüz bu çözümün Samsung cihazlarında yer almasının aslında pek de sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Devir Patent Tescil Ofisi.
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent