iPhone 7 Panik Modu ile Gelebilir

Apple geçtiğimiz aylarda yeni akıllı telefonları iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ı satışa çıkarmıştı. Firma şu sıralar ise gelecek yıl piyasaya çıkaracağı modeli iPhone 7 üzerinde çalışmalara başladı. Hatta son olarak iPhone 7 modelinde RAM miktarının artacağı iddia edilmişti. Şimdi ise Apple'ın iPhone 7'de kullanabileceği yeni bir özellik daha doğrusu yeni bir patent ortaya çıktı.

Gelen bilgilere göre Apple aldığı son patentle gelecekte telefonlarına panik butonu eklemeyi planlıyor. Aslında bu panik butonu iPhone'lardaki Touch ID ile ilişkili olacak. Görünüşe göre, ilerleyen yıllarda iPhone kullanıcıları Touch ID yardımıyla acil durumlarda acil durum çağrısı gönderebilecek ve telefon komple kilitlenebilecek.

Belirtilene göre kullanıcılar Touch ID'de "gizli" bir parmak izi tanımlaması yapacak ve bu parmak izini sadece acil durumlarda okutarak panik butonunu devreye sokabilecek. Bu özellik hakkında ne düşüyorsunuz?

Devir Patent Tescil Ofisi..
Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, 'Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması’ başvurularının başladığını duyurdu. Asan, 2021 yılının ilk 6 ayında kuruma yapılan fikri mülkiyet başvurularının da arttığını bildirdi.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Patentle Türkiye 3’üncü Üniversiteler Patent Yarışması başvurularının başladığını açıkladı. Prof. Dr. Asan, yarışmanın hedef kitlesinin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim gören üniversite öğrencileri olduğunu söyledi. Prof. Dr. Asan, bu yarışmayla öğrencilerin öncelikle patent konusunda farkındalıklarını artırmayı; bunun yanında da patent araştırması ve patent başvurusu yapma konularında bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Asan, 2017’de düzenledikleri ilk yarışmaya 101 farklı üniversiteden 518, 2019 yılındaki 2’nci Patent
Devamı »

bloglar

Üniversiteler Patent Yarışması başvuruları başladı
Orta öğretimde patent atağı
Patent başvuruları geçen yıla göre yüzde 16 arttış gösterdi
Türkiye uluslararası patent başvuruları artış oranında dünya birincisi oldu
Koronavirüse karşı patent başvuruları
Yapay zeka patent alamadı
Devir Patent Tescil Ofisi Data Center Expo Eurasia Fuarına Katılıyor
Yaratıcı fikirleri teşvik eden belge: Patent
Devir Patent